Közeli háziorvosok
Segítség
Látogatók...
Oldalletöltések száma: | 14741363 |
Fájdalom csillapítása
Itt fáj,... ott fáj! Mindenhol fáj!
Fájdalommal születünk és bár a fájdalom sokszor elviselhetetlennek tűnik, életünk egyik legfontosabb kísérője. Ha valakinek nincs fájdalomérzete - ez egy igen ritka degeneráció - az akár halálhoz is vezethet, hiszen hiányoznak azok a hasznos mechanizmusok, amelyek figyelmeztetnek, hogy valami nincs rendben szervezetünkben. Káros, felesleges, akkor, ha krónikussá válik.
A fájdalomérzet lehet azonnali, gyors, szúró, éles, a test egy pontján, területén érzett, vagy lassú, égető, tompa fájdalom, melynek helye, környéke nehezebben meghatározható. Csillapítása az orvostudomány és a gyógyszerészet egyik kiemelten fontos feladata.
Fájdalomtípusok: neuropátiás, nociceptív, pszichogén
A fájdalom egyik érdekes tulajdonsága, hogy kisugározhat, vagyis máshol jelentkezhet, mint ahol valójában képződik. Mikor érdemes orvoshoz fordulni a fájdalommal? A fájdalom az esetek egy részében a test önvédelmi mechanizmusa. Két nagyon fontos hatása van:
A krónikus fájdalom
Manapság a krónikus fájdalmat már önálló betegségnek tekintik, nem csupán tünetnek, ezért kezelése nem csupán a fájdalom forrására, hanem az egész emberre kiterjed, hasonlóan például a szívbetegségnél vagy más krónikus betegségeknél megszokott holisztikus szemléletű kezelési módszerekhez.
Mit tehetünk, ha kopik a porc?
Egyre több a fiatal a gyógytornán, a fizikoterápián. Ízületkímélő és fájdalomcsillapító tippek. A fiatalokat is érintheti a nyak, a derék, a váll, a térd vagy az ujjak ízületeinek fájdalma, de negyven felett valóban sokaknak megkeseríti a mindennapjait. Dr. Dobos Márta, az Oxygen Medical holisztikus szemléletű ortopéd orvosa a mozgás és a fájdalomcsillapítás lehetőségeit ismertette.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható!
Forrás: Weborvos
Gerinc fájdalom, derékfájás
A gerinc fájdalom az egyik leggyakoribb mozgásszervi panasz. Mivel a gerinc egyes szakaszai nem egyforma gyakorisággal és nem egyforma mértékben válnak panaszossá, érdemes a gerincoszlopot három részre osztani: ágyéki szakasz (derék), háti szakasz és nyaki szakasz.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható!
Forrás: www.ortopedszakorvos.hu
Kiemelt termékek
Gyógyszertár
1163 Budapest, Margit utca 1.
Nyitva tartás (a járvány ideje alatt):
Hétfő - Péntek 8:00 - 16:00
Szombat 8:00 - 12:00
Hotline: 06 1 403 7303
E-mail: info@gyogyszerborze.hu